56 yıllık tecrübe! Boytorun Sizler İle

"Türkiye'nin İlk Metil Metakrilat (MMA) Esaslı, İki Bileşenli, Soğuk Uygulama Serme Yol Boyası."

Boydur Marker 564 Nerelerde Kullanılır?

Yol işaretleri ve çizgileri, trafik güvenliği açısından son derece önemlidir. Ancak, çizgi boyaları hızla aşındığı için sık sık yenilenmeleri gerekir. Bu yenileme işlemleri alanların kapatılması gibi sorunlar yaratabilir.

Gömülü yol boyama uygulamaları, sık sık hızlı yol boyası yenilemekten yorulan kişiler ve kuruluşlar için ideal bir çözüm sunar. Standart yol boyama uygulamaları, zor zeminlere sahip alanlarda ve yollarda kalıcı bir çözüm sağlayamayabilir. Bu nedenle, gömülü yol boyama uygulamaları daha uygun olabilir. Ayrıca, profil yol boyama uygulamaları da tercih edilebilir.

Fabrika giriş-çıkışları, yükleme alanları ve güvenlik ayırımı yapılmış bölgelerde yol işaretleri olarak yol çizgi boyaları tercih edilebilir. Havaalanlarında, uçak apron bölgesi, taksi yolları ve uçak pistindeki yollar gibi yerlerde de yol işaretleri olarak yol çizgi boyaları kullanılır. Limanlarda, yükleme ve boşaltma bölgeleri, liman giriş-çıkışları gibi yerlerde de yol işaretleri olarak yol çizgi boyaları kullanılır.

Otoparklarda, yaya geçitleri, oklar, yazılar ve otopark giriş-çıkış bölgeleri gibi yerlerde trafik işaretleri olarak yol çizgi boyaları kullanılmalıdır. Bu yerlerde, trafik işaretleri için kaliteli ve uzun ömürlü yol çizgi boyaları tercih edilmelidir. Kaliteli yol çizgi boyaları, yıpranmaya karşı dayanıklı olmalıdır. Çünkü yol işaretleri ve yol çizgileri, trafik güvenliği açısından son derece önemlidir. Bu nedenle, en kaliteli malzemelerin kullanılması gerekmektedir.

Boydur® Marker 564, Türkiye’de üretilen ve uygulanan ilk soğuk uygulamalı yol işaretleme boyasıdır. Bu boya, iç ve dış mekanlarda kullanılabilen metil metakrilat (MMA) temelli bir sistemdir ve yoğun trafiğe dayanabilen 2-3 mm kalınlığında son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Havaalanları, şehir merkezleri, limanlar ve köprüler gibi alanlarda idealdir. Boydur® Marker 564, RAL standartlarına uygun trafik boya renkleriyle üretilir ve uygulamadan bir saat sonra kullanıma hazırdır. Ayrıca, UV ışınlarına, atmosferik koşullara, toza, egzoz gazlarına ve yağa yüksek direnç gösterir. Yol işaretleri, trafik işaretleri, şerit işaretlemeleri ve trafik yönetimi gibi birçok alanda kullanılabilir. Asfaltta en az altı yıl garanti ile Boydur® Marker 564, yüksek kalite ve performans sunar.

Teknik Özellikleri:

  • Şekli: Sıvı
  • Ana maddesi: Metil Metakrilat (MMA)
  • Renk: Trafik renkleri için RAL standartlarına uygun. Renk kataloğumuzu inceleyin.
  • Yoğunluk: 1.8-2 gr/cm³
  • Film kalınlığı: 2-3 mm
  • Kullanım miktarı: ∼5-6 kg/m² (2-3 mm kalınlığındaki uygulamalarda)
  • Raf ömrü: Kapalı, kuru bir ortamda ve ambalajı açılmadan 20ºC ortam sıcaklığında 12 ay.
  • Ambalaj: 25 kg.

Yükle/Download

"Yolların güvenliği için Boydur® Marker 564, dayanıklı ve güvenilir yol işaretleme çözümüdür."

Yapı ve Yollarınızda, Zaman ve Para Kazandıran Çözümler!

İletişim
WhatsApp Danışma
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?