56 yıllık tecrübe! Boytorun Sizler İle

Metil Metakrilat (MMA) Esaslı Reçineler

Metil-Metakrilat-MMA-Esasli-Recineler

Metil Metakrilat (MMA) Esaslı Reçineler.

Hızlı- Kaliteli-Çok Uzun Ömürlü

Metil Metakrilat(MMA) Nedir?

Birçok sektörde senelerden beri kullanılan bir petrol yan ürünüdür. Yapı kimyasalları, tıp, aydınlatma, ışıklı reklam, dekorasyon, uçak ve araba imalatı, gemi, uzay ve havacılık, inşaat sektörlerinde çok küçük malzemelerden çok büyük ürünlerde malzemelerin üretimine kadar kaliteli sonuç elde edildiği için tercih edilmektedir.

Dünya çapında metil metakrilat esaslı ürünlerle yapılmış en bilinen üç proje Brooklyn Köprüsü kaldırım yolu, Münih Olimpiyat Stadı ve Münih Arena Stadı’nda kullanımıdır. Metil metakrilat (MMA) zemin kimyasalları, fabrika, havalimanı, liman, AVM, hastane gibi alanlarda kullanılan çabuk kuruyan zemin kimyasallarıdır.

 

Neden Boytorun Metil Metakrilat(MMA) Reçineleri?

Türkiye’ye yurt dışından da metil metakrilat esaslı reçine getirilmektedir. Ancak özellikle yapı kimyasallarında bu reçinelerle yapılan ürünlerin uygulandığı ortamın hava sıcaklığın adapte olmasında sorun yaşanabilmektedir. Örnek olarak Adana ilimizde yapılan bir yol boyasının İstanbul’da uygulanması doğru değildir. Uygulandığı zaman ürün çok hızlı bir şekilde kirlenir eskir.

Tamamen yurt dışı know-how’lu olarak kendi yapı kimyasal ürünlerimiz için ürettiğimiz Boytorun reçineleri, ürünlerimizin kullanıldığı alana en iyi şekilde uyum sağlaması hesaplanıp test edilerek gerekli değişiklikler yapılarak kullanılır. Rakipsiz kalite farkımızın en büyük sırrı budur.

 

Metil Metakrilat (MMA) Esaslı Reçine İmalatı

Biz Türkiye’nin tek, yapı kimyasallarına uygun Metil Metakrilat (MMA) esaslı reçine üreticisiyiz. İki bileşenli reçinelerimiz  soğuk uygulama yol çizgi boyalarının, zemin mortarlarının ve zemin kaplamalarının üretiminde kullanılır. Biz müşterilerimizin uygulama alanın tüm koşullarına göre en uygun ürünü sağlamak için reçineden itibaren birçok türünü yapabiliyoruz.

Bu sayede zemine çok daha iyi tutunan ürünlerimiz doğru esneme kabiliyetine sahip olduğu için daha uzun dayanıyor ve birçok rakip ürüne kıyasla daha zor kirleniyor. Eğer metil metakrilat esaslı bir yapı kimyasal malzemesi üretmek istiyorsanız, reçinelerimizden ve tecrübemizden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

 

Metil Metakrilat(MMA) Esaslı, İki Bileşenli Reçineler

Ürünün alanda çok uzun dayanımı, kir tutmaması, zor aşınması reçine üretiminden itibaren dikkat edilmesi gereken bir husustur. Biz üreteceğimi ürünün uygulanacağı hava şartlarını dikkat ederek reçine üretiminden itibaren tüm kimyasal ayarlamaları yaparak boyalarımızı üretmekteyiz.

Yılın 365 günü bir çok farklı bölgesinde 4 mevsimi yaşayabilen ülkemiz için çok önemlidir. Örneğin yazın Adana’da kullanacağınız bir boyayayı İstanbul’da kullanmamanız gerekir. Adana’da çok iyi sonuç vermesine rağmen, başka bir şehirde başarısız olabilir. Reçine formülümüz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda artan tecrübemizle seneler boyunca sürekli geliştirilmiştir.

 

Metil Metakrilat (MMA) Uygulama Alanları

-Fabrikalar zeminleri

-Havalimanı

-Liman

-Otopark zeminleri

-AVM Otopark zeminleri

-Mağaza zeminleri

-Hastane zeminleri

-Süt ve süt üretim tesisleri zeminleri
vb. gibi bir çok endüstriyel alanda rahatlıkla kullanılabilir.

 

 

Boydur®564

Boydur 564 , yoğun trafikli alanlarda kullanılmak üzere  üretilen  2- 3mm. kalınıkta serme uygulama, iki bileşenli yol çizgi boyası üretimi için geliştirilmiş Metil Metakrilat (MMA) esaslı reçinedir.

 

Yapı ve Yollarınızda, Zaman Para Kazandıran Çözümler!

Teklif Al
Translate »
WhatsApp Danışma
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?