Kolay Uygulanan, Metil Metakrilat (MMA) Esaslı, Etkili, Emprenye Yüzey Koruma Ürünleri

Yüzeylerde UV Işınları Etkisi ve Erozyonlaşmaya Karşılar En Süratli Çözüm

UV., Atmosfer şartları, kimyasal maddeler, hava kirliliği, su, nem, sadece cildimizi kirleten, deforme eden, bakımsız ve eski hale getiren etkenler değil. Yaşadığımız binaların yüzeyleri de aynı şekilde etkileniyor.

Cildimizi temizleyerek, koruyucu kremlerle, şapka ile koruyoruz. Aynı şekilde yüzeyleri koruma kimyasalları ile koruma altına alabiliriz.

En çok bilenen koruma kimyasalı elbette boyadır. Boya sadece yüzeyi güzelleştirmek, daha dekoratif bir görünüm vermek için yapılmaz. Boya yüzeyin giysisidir. Nasıl giysi bizi güzel görünmemiz harici hava şartlarından koruyorsa boyada uygulandığı yüzeyi aynı şartlardan çok kuvvetli bir şekilde korur. Yüzeyde bir koruma katmanı sağlayarak eskimeye, deformasyona karşı tam koruma sağlar.

İkinci en çok bilinen yüzey koruma kimyasalı ise emprenye ürünlerdir. Şeffaftırlar. İçinde pigment ve hiçbir dolgu malzemesi olmadığı ve saf reçineden üretildiği için yüzeyin içine işler, yani emprenye olur. Yüzeyin görünümü ve dokusunu bozmaz. Dış etkenlerden korur. Su ve nem girişini minimize eder. Yüzeyden gelen tozlanmayı ve özelikle UV ışınları ile oluşan karbonatlaşmayı engeller.

Emprenye yüzey koruma ürünleri tarihi eserlerin korunmasında da çok etkilidir. Tarihi eserlerin erozyonlaşmasını durdurur. Yüzeyin dokusunu korur ve tarihin o muhteşem izlerinin çok daha belirgin ve göz önünde olmasını sağlar.

Gerek duvar gerek zemin için kullanılan yüzey koruma ürünlerinde biz Metil metakrilat kimyasallarımız ile süratli çözümler sunuyoruz. Uygulamadan sadece 1 saat sonra her tür dış etkene dayanıklı yüksek kalitede ve çok uzun ömürlü çözümler sunuyoruz. Uygulaması çok kolay olan yüzey koruma ürünlerimiz yaşam ve iş ortamınızda binanızın yeni kalmasında her zaman baş rolü oynayan etkenlerden oluyor.

Boydur® A10
MMA Esaslı, Solventsiz, Hava Kurumalı, Şeffaf, Emprenye Yüzey Koruma Astar Reçinesi

Boydur® A10, iç ve dış mekânlarda, zemin ve duvar yüzeylerinde uygulanabilen, tek bileşenli, hava kurumalı, tozlanmayı engelleyen, emprenye etkili, Metilmetakrilat(MMA) esaslı yüzey koruma astar reçinesidir. Çabuk kuruma süresine sahiptir. (Ortalama 1 saat içinde) Çok uzun ömürlüdür. Uygulanması çok kolaydır. Zehirsizdir. Yüzeyin gözeneklerine kadar işlediği için yüzey içinden oluşacak tozlanmayı keser.Uygulandığı yüzeyin görünüm kalitesini arttırır. (Canlı renklerin gözükmesini, motiflerin ön plana çıkmasını sağlar).Uygulandığı yüzeyi özellikle atmosfer şartlarına karşı, erozyonlaşmasını engelleyecek şekilde (Örneğin UV ışınları, yağmur, vb.) yüzeye nefes aldırarak çok etkili bir şekilde korur. Boydur® A10, beton, brüt beton, tuğla, doğal taş, mozaik yüzeylerde dikey ve yatay olarak rahatlıkla kullanılabilir. Bir film tabakası oluşturmaz. Yüzeyin görünüm kalitesini arttırır. Ayrıca bu tip yüzeylere uygulanan MMA esaslı yapı kimyasal ürünlerinde alt astar olarak da kullanılır.