Yüzey Koruma Ürünleri

Boydur® A10
MMA Esaslı, Solventsiz, Hava Kurumalı, Şeffaf, Emprenye Yüzey Koruma Astar Reçinesi

Boydur® A10, iç ve dış mekânlarda, zemin ve duvar yüzeylerinde uygulanabilen, tek bileşenli, hava kurumalı, tozlanmayı engelleyen, emprenye etkili, Metilmetakrilat(MMA) esaslı yüzey koruma astar reçinesidir. Çabuk kuruma süresine sahiptir. (Ortalama 1 saat içinde) Çok uzun ömürlüdür. Uygulanması çok kolaydır. Zehirsizdir. Yüzeyin gözeneklerine kadar işlediği için yüzey içinden oluşacak tozlanmayı keser.Uygulandığı yüzeyin görünüm kalitesini arttırır. (Canlı renklerin gözükmesini, motiflerin ön plana çıkmasını sağlar).Uygulandığı yüzeyi özellikle atmosfer şartlarına karşı, erozyonlaşmasını engelleyecek şekilde (Örneğin UV ışınları, yağmur, vb.) yüzeye nefes aldırarak çok etkili bir şekilde korur. Boydur® A10, beton, brüt beton, tuğla, doğal taş, mozaik yüzeylerde dikey ve yatay olarak rahatlıkla kullanılabilir. Bir film tabakası oluşturmaz. Yüzeyin görünüm kalitesini arttırır. Ayrıca bu tip yüzeylere uygulanan MMA esaslı yapı kimyasal ürünlerinde alt astar olarak da kullanılır.


 

Boydur® H900
MMA Esaslı, Solventsiz, Hava Kurumalı, Şeffaf, Emprenye Yüzey Koruma ve/veya Boya Öncesi Astar Reçinesi

Boydur® H900, Metilmetakrilat esaslı, iç ve dış mekanlarda, zemin ve duvar yüzeylerinde uygulanabilen, tek bileşenli, hava kurumalı, boya öncesi astar ve yüzeyde mikro çatlak, tebeşirlenme, hava koşulları nedeni ile deformasyon oluşmasını engelleyici, emprenye etkili yüzey koruma reçinesidir. Eski eserlerin (Cami, bina, saray, kilise, vb.) erozyona karşı koruma altına alınmasında rahatlıkla kullanılır. Kullanıldığı yüzeye emprenye etkisi olduğu için bir film tabakası oluşturmaz. Yüzeyin görünüm kalitesini arttırır. Yüzeyden oluşan tozlanma ve karbonatlaşmayı keser. Çabuk kuruma süresine sahiptir. (Uygulamadan yaklaşık 1 saat içerisinde tamamen kurur). Çok uzun ömürlüdür. (Kullanıldığı yüzeyin dayanıklılığına bağlı olarak). Zehirsizdir.


Boydur® Boycolor
MMA Esaslı, Hava Kurumalı, Yüzey Koruma Boyası

Boydur® Boycolor, özellikle bina dış yüzeylerinde kullanılan, Metilmetakrilat esaslı, dış etkenlere karşı yüksek dayanıklılığa sahip, koruma boyasıdır. Kir tutmama özelliği nedeni ile hijyenik ortam gerektiren iç mekanlarda da kullanılmaktadır. Kuzey cephesi sorunlarına karşı çok iyi bir çözümdür. Uygulandığı yüzeyi özellikle atmosfer şartlarına karşı (Örneğin; UV ışınları, yağmur, vb.) yüzeye nefes aldırarak çok etkili bir şekilde korur. Tek bileşenlidir. Atmosfer şartlarına karşı %100 dayanıklıdır. Çabuk kuruma süresine sahiptir. Çok uzun ömürlüdür. Renklerinin canlılığını sürekli korur. Solventlidir. Zehirsizdir.