Biz Kimiz?

Biz, Türkiye'nin Metil Metakrilat(MMA) Esaslı Yapı Kimyasalları Sektöründe Lider Firmasıyız!

Firmamız Hakkında?

Biz, Türkiye’nin tek, dünyanın sayılı, yapı kimyasallarına uygun, Metil metakrilat (MMA)esaslı reçineler ve malzemelerini üretebilen firmasıyız. Şirketimiz 1965 senesinde kurulmuştur. 3. Jenerasyon tarafından yönetilmeye başlanmıştır.

Kuruluşunda kimya sektörü ile aydınlatma ve ışıklı reklam sektörlerinde yaptığı çalışmalar ve üstün kalite Metil Metakrilat levhaları ile çok kısa zamanda Avrupa ve orta doğunun sektöründe lider kuruluşlarından biri olan firmamız dünya firmalarının birçok reklam projesinde gerek üretici gerekse uygulayıcı olarak Türkiye’de ve uluslararası organizasyonlarda başarılı ithalat çalışmalarından dolayı taktir belgeleri ile ödüllendirildi. Alman ve Amerikan Metil Metakrilat (MMA) kimyasalları ile ilgili dünya çapında lider kuruluşların desteği ve know-how u ile Türkiye ve Orta doğu pazarında Metil metakrilat (MMA) yapı kimyasallarının gerek reçine gerekse malzeme üretiminin ilk olarak başlamasına önderlik etti.

İstanbul’un kuzeyindeki fabrikamızda ürünlerimizi ISO 9001, ISO 14001 ve TSE kalite standartlarında, belgelendirilmiş olarak üretiyoruz.

Kuruluşumuz müşterileri ile sürekli irtibatının hem üretici hem uygulayıcı olarak her gün artan tecrübesi ile şu an Metil metakrilat (MMA) esaslı yapı kimyasalları sektörünün Türkiye pazarında en tecrübeli ve lider kuruluşudur.

 

Metil Metakrilat (MMA) nedir?

Birçok sektörde senelerden beri kullanılan organik bileşik bir petrol yan ürünüdür. Renksiz ve yanıcı bir sıvıdır. İlk 1928 senesinde üretilmiştir.  Metil metakrilat, yapı kimyasalları, tıp, aydınlatma, ışıklı reklam, dekorasyon, uçak ve araba imalatı, gemi, uzay ve havacılık, inşaat sektörlerinde kullanlan bazı malzemelerin üretiminde çok kaliteli sonuç verdiği için tercih edilmektedir. Dünya çapında Metil metakrilat esaslı ürünlerle yapılmış en bilinen üç yapı projesi Brooklyn köprüsü kaldırım yolu, Münih olimpiyat stadı ve Münih Arena stadında kullanımıdır.

 

Neden Boytorun reçineleri?

Türkiye’ye yurt dışından da Metil metakrilat esaslı reçine getirilmektedir. Ancak özellikle yapı kimyasallarında bu reçinelerle yapılan ürünlerin uygulandığı ortamın hava sıcaklığına adapte olmasında sorun yaşanabilmektedir.  Örnek olarak Adana ilimizde yapılan Metil metakrilat esaslı bir yol boyasının İstanbul’da uygulanması doğru değildir. Uygulandığı zaman ürün çok süratli bir şekilde kirlenir ve eskir.

Tamamen yurt dışı know-how’lu olarak kendi yapı kimyasal ürünlerimiz için ürettiğimiz Boytorun reçineleri, ürünlerimizin kullanıldığı alana en iyi şekilde uyum sağlaması hesaplanıp test edilerek gerekli değişiklikler yapılarak kullanılır. Rakipsiz kalite farkımızın en büyük sırrı budur.