Biz, Türkiye’nin tek, dünyanın sayılı, yapı kimyasallarına uygun, Metilmetakrilat (MMA)esaslı reçineler ve malzemelerini üretebilen firmasıyız.Şirketimiz 1965 senesinde kurulmuştur. 3. Jenerasyon tarafından yönetilmeye başlanmıştır.

Boytorun Kimya Sanayi A.Ş. Türkiye’nin tek Metilmetakrilat (MMA) kimyasalları ile yapı kimyasallarına uygun iki bileşenli kimyasal reçineler ve ürünlerini üretebilen kuruluşudur. Firmamız 1965 senesinde kuruldu. Kuruluşunda kimya sektörü ile aydınlatma ve ışıklı reklam sektörlerinde yaptığı çalışmalar ve üstün kalite Metilmetakrilat levhaları ile çok kısa zamanda Avrupa ve orta doğunun sektöründe lider kuruluşlarından biri olan firmamız dünya firmalarının bir çok reklam projesinde gerek üretici gerekse uygulayıcı olarak Türkiye’de ve uluslararası organizasyonlarda başarılı ithalat çalışmalarından dolayı taktir belgeleri ile ödüllendirildi. Alman ve Amerikan Metilmetakrilat (MMA) kimyasalları ile ilgili dünya çapında lider kuruluşların desteği ve know-how u ile Türkiye ve Orta doğu pazarında Metilmetakrilat (MMA) yapı kimyasallarının gerek reçine gerekse malzeme üretiminin ilk olarak başlamasına önderlik etti.

İstanbulun kuzeyindeki fabrikamızda ürünlerimizi ISO 9001, ISO 14001 ve TSE kalite standartlarında , belgelendirilmiş olarak üretiyoruz.

Kuruluşumuz müşterileri ile sürekli irtibatının hem üretici hem uygulayıcı olarak her gün artan tecrübesi ile şu an Metilmetakrilat(MMA) esaslı yapı kimyasalları sektörünün Türkiye pazarında en tecrübeli ve lider kuruluşudur.

  • Ürünlerimiz, uyguladıktan 1 saat sonra tam mukavemetli olarak kurur. Trafiğinizi, işinizi aksatmaz.
  • İç ve dış mekanlarınızda rahatlıkla ürünlerimizi kullanabilirsiniz. UV ışınlarından atmosfer şartlarından etkilemez.
  • Zemin ile beraber çalışmasını sağlayan termoplastik esneme kabiliyetine sahiptir. Bu sayede zemin genleşme ve titreşimlerinden etkilenmez.
  • Uygulanması kolaydır.
  • Kolay temizlenir ve kolay yenilenir.
  • Mekanik ve kimyasal etkilere çok dayanıklıdır.
  • Seneler boyunca kalitesini, dayanımını, rengini bozmaz.
  • Uygulandığı alanın hava ve iklim şartlarına uygun olarak üretilir. Bu nedenle oluşabilecek kirlenme ve yıpranmalar engellenir.