56 yıllık tecrübe! Boytorun Sizler İle

Zemin Mortar Harcı

Zemin Mortar Harcı Nedir?

Özellikle asfalt ve beton zeminlerde ortaya çıkan sorunlar bazen sadece asfalt veya betonla çözülemez. Her yapı malzemesi, başarılı bir uygulama için fiziksel ve çevresel şartlara ihtiyaç duyar. Bir tamirat yapıldığında, alanda kuruma sürecinde trafik olmamalıdır.

Örnek olarak, zemininizde beton bulunuyor ve tamirat için beton kullandınız. Beton, bir gün içinde kurur, ancak tam prizlenme süresi genellikle 28 gündür. Bu süre boyunca alana trafik izni vermezseniz, belki işiniz devam eder, ancak kısa bir süre sonra tekrar sorunlar başlayabilir.

İşte bu tür problemleri yaşamamak için, tamir mortar harçları devreye girer. Farklı zemin tiplerine göre çeşitli tamir mortarları bulunmaktadır. Mortarlar, beton veya asfalt türevi değillerdir. Grout veya soğuk asfalt tamir malzemeleri gibi malzemelerin aksine, zeminde kullanılan malzemenin içine eklenen çeşitli kimyasallardan oluşurlar. Ekonomik olarak avantajlı görünseler de, asıl önemli olan nokta, bu ürünlerin kuruma ve tam mukavemetli kuruma arasındaki farkın müşterilere belirtilmemesi nedeniyle deformasyon sürelerinin kısa olabileceğidir.

Mortarlar, görünüm olarak beton veya asfalta benzese de türev ürünler değillerdir. Genellikle iki bileşenli olurlar. Bir bileşeni reçine malzemesi iken diğer bileşen dolgu, reaktif sertleştirici ve mortara özelliklerini veren diğer kimyasallardır. Her mortarın kendine özgü üstünlükleri vardır. Örneğin, bizim ürettiğimiz ürünler 1 saat içinde tam mukavemetli olarak kururken, başka bir firmanın ürünü zeminde ve duvarda kullanılabilir veya farklı kimyasal etkilere dayanıklı olabilir.

Zemin mortar harcı seçimi, her proje için ayrı değerlendirilmelidir. Satıcı veya uygulayıcı firmanın ciddi bir zemin etüdü yapması, kullanılacak malzemenin uzun ömürlü olması ve şartlarınıza en uygun çözümü sunması son derece önemlidir.

Tecrübeli satış ve teknik ekibimiz, bu konuda size her zaman destek vermeye hazırdır. Doğru ürünü seçmek, doğru uygulama yapmak ve kaliteli sonuçlar elde etmek için sizin yanınızda olmaktan mutluluk duyarız.

Yapı ve Yollarınızda, Zaman ve Para Kazandıran Çözümler!

İletişim
WhatsApp Danışma
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?