56 yıllık tecrübe! Boytorun Sizler İle

Zemin Mortar Harcı

Zemin Mortar Harcı Nedir?

Özellikle asfalt ve beton zeminlerde oluşan sorunlarda çözüm bazen asfalt ve beton olmaz. Her yapı malzemesi uygulama esnasında çok iyi bir ürün elde edilmesi için hem fiziki şartlara hem ortam şartlarına ihtiyaç duyar.  Bir tamirat yapıldığı zaman alanda kuruma süresince trafik olmamalı.

Zemin betonunuz var. Beton ile tamir ettiniz. Beton 1 günde kurur. Ama tam prizlenmesi standart da 28 gündür. Bu alanı 28 gün trafiğe kapatamazsınız. 1 gün sonra trafiğe açarsanız, belki işiniz devam eder, ama çok kısa zamanda alanda arızalanmalar gene başlar.

İşte bu tip problemleri yaşamamınız için, bu durumlarda tamir mortar harçları devreye girer.

Birçok zemin türüne göre tamir mortarları bulunmaktadır. Mortarlar bir beton veya Asfalt türevi değildir. Bu türevlere sahip malzemeler grout veya asfalttan türetilen soğuk asfalt tamir malzemeleridir. Bu ürünler ekonomik olarak avantajlı gözükse bile temelde zeminde kullanılan malzemenin içine konan muhtelif kimyasallarla yapılmış ürünlerdir. Uygulama alanlarında gördüğümüz tatbikatlarda bu ürünlerin çok kullanıldığını, özellikle kuruma ve tam mukavemetli kuruma arasındaki fark müşteriye belirtilmediği için ürün avantajlı gözükse bile deformasyon sürelerinin kısa olduğunu tespit ettik.

Oysaki mortarlar görünümde beton veya asfalt olsa bile türev ürünler değildir. Genelde iki bileşenli olurlar. Bir bileşeni reçine malzemesi diğeride dolgu, reaktif sertleştirici ve mortara tüm özelliklerini veren diğer kimyasallardır. Her mortarın kendine has devreye girdiği üstünlükle0ir vardır. Örneğin bizim ürettiklerimiz 1 saatte tam mukavemetli olarak kurur. Başka firmanınki hem zeminde i hem duvarda kullanılabilir veya farklı kimyasal etkilere dayanıklıdır.

Zemin mortar harcı seçiminde her proje ayrı olarak değerlendirilir. Satıcı veya uygulayıcı firmanın ciddi bir zemin etüdü yapması, kullanacağını malzemenin çok daha uzun ömürlü olması, şartlarınıza en uygun çözüm olması için çok önemlidir.

Biz tecrübeli satış ve teknik ekibimiz ile bu konuda size her zaman destek vermeye hazırız.

Yapı ve Yollarınızda, Zaman Para Kazandıran Çözümler!

Teklif Al
Translate »
WhatsApp Danışma
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?