56 yıllık tecrübe! Boytorun Sizler İle

Zemin Tamir Harcı: Boydur M12

Boydur M12 Nedir?

Numunesini yaptıktan sonra müşterilerimiz tarafından en fazla “Daha önce bize niye ulaşmadınız?” diye tepki aldığımız ürünümüz Boydur M12; Metilmetakrilat esaslı, iki bileşenli, asıl amacı zemin çukur ve çatlak tamiratında kullanılan, ama zemin ankraj işleminde ve minimum 5 mm. kalınlığında endüstriyel zemin kaplaması olarakta kullanılabilen zemin mortar harcı.

Bir askeri projede üzerinden 1 saat sonra yolcu uçağı geçebilir iddiamıza inanılmadığı için üzerinden Paletsiz tank geçirdiler. Kaybedersek üründen vazgeçeceklerdi, kazanırsak tankla 10 dakika beraber dolaşacaktık. Sonuçta tankla dolaştık.Numunesini yaptıktan sonra müşterilerimizin bize en çok “Daha önce neden bize ulaşmadınız?” diye tepki gösterdiği ürünümüz Boydur M12, Metilmetakrilat esaslı, iki bileşenli bir zemin tamir harcıdır. Bu harç, asıl amacı zemin çukur ve çatlaklarını onarmak olan, ancak aynı zamanda zemin ankraj işlemlerinde ve minimum 5 mm kalınlığında endüstriyel zemin kaplaması olarak da kullanılabilen bir üründür.

Bir askeri projede, “1 saat sonra yolcu uçağı geçebilir” iddiamıza inanılmayarak üzerinden paletsiz bir tank geçirilmesine izin verdik. Eğer kaybetseydik, müşterilerimiz üründen vazgeçebileceklerdi; ancak kazandık ve tankla 10 dakika boyunca birlikte hareket ettik. Sonuç olarak, ürünümüzün gücü ve dayanıklılığı kanıtlanmış oldu.

Yüksek Mukavemetli Dolgu ve Tamir Harcı: Boydur M12

Yere aşırı miktarda asit dökülen bir akü fabrikası, endüstriyel zemin kaplaması konusunda bize başvurdu. Daha önce her türlü kimyasal zemin kaplamasını denemişler, hepsi mükemmel ürünlerdi, ancak hiçbiri yere dökülen kimyasallara dayanamamıştı. Metilmetakrilat (MMA) esaslı endüstriyel zemin kaplamamızı denemeye karar verdiler. Sonuçlar pek kötü değildi, ancak beğenmediler. Bunun üzerine Boydur M12’yi 5 mm kalınlığında harç zemin kaplaması olarak uyguladık. Sonrasında 15.000 metrekarelik fabrikanın tamamını kapladık. Bu referansla bir askeri üs ve iki akü fabrikasını daha Boydur M12 ile kapladık. Halen bu müşterilerimizle çalışıyoruz ve yeni yerlerinde Boydur M12’yi tek ürün olarak tercih ediyorlar.

Bir televizyon ve elektrikli eşya üreticisi bir müşterimiz, zemin tamiratlarından oldukça yorulmuş durumdaydı. Yoğun bir çalışma temposuna sahiptiler ve durma sürelerinde zemin tamiratlarıyla uğraşıyorlardı. Bu süreçte çatlaklar ve çukurlar giderek büyüyor, trafiği aksatıyor, forkliftler devriliyor ve ürünler zarar görüyordu. Yıllık zararlarının ne kadar olduğunu sorduğumuzda, tahminlerini dahi veremediler, ancak çok yüksek olduğunu belirttiler. “Sadece depo alanımız 30.000 metrekare, düşünün!” dediler. İşte tam bu noktada Boydur M12 ile tanıştırdık. Metilmetakrilat esaslı bir yapı kimyasalı ürününü ilk defa kullanıyorlardı ve bugüne kadar tonlarca malzeme sattık.

Ancak, hiçbir siparişleri 400-500 kg’den fazla olmadı. Çatlaklar ve kırıklar henüz oluşmaya başladığında tamirat işlemini gerçekleştiriyorlardı. Bu sayede masrafları inanılmaz bir şekilde azaldı. Sadece büyük depo alanında bir golf arabası satın alarak, bir kişiyi tamiratlar için görevlendirdiler. Tecrübeli usta, yol boyunca kırık bir bölgeyi görünce sinyalini veriyor ve tek başına tamiratı gerçekleştiriyordu. Sadece 1 saat sonra alanı normal trafiğe açıyorlardı. Artık forkliftler devrilmiyor, kazalar olmuyordu. Boydur M12, bu fabrikada zemin tamirat sorununu tamamen ortadan kalktı.

17 Ağustos Depreminde Aralıksız Çalıştık

17 Ağustos! Hepimiz o günü yaşadık. Büyük zararlar gördük ve en önemlisi büyük kayıplar yaşadık. Yıkılan binaların yanı sıra bazı bölgelerde kullanım sıkıntılarına neden olan hasarlar ortaya çıktı. Bu hasarlardan biri de en büyük müşterimiz olan İstanbul DHM Atatürk Havalimanı’ndaydı. Depremin ardından pist ve apron tamirlerini hızlandırmaları gerekiyordu, çünkü birçok yardım uçağı Türkiye’ye doğru yola çıkmıştı. Uygulama ekipleri hazır durumdaydı. Boytorun Kimya Sanayi’nin Metilmetakrilat yapı kimyasalları alanında en deneyimli ekibi devreye girdi. 48 saat boyunca durmaksızın üretim yaptık, hiç uyumadan. Her ürünü havaalanına acele gönderdik, tatbikat için kullanılmak üzere. Ekip üretimi tamamladıktan hemen sonra havalimanına giderek uygulamaya yardımcı oldular. Yardım uçakları inmeden önce DHM ekibine yardım ederek pistteki tamiratları tamamladık. Uluslararası yardımlar zamanında İstanbul’a ulaştı. Bu başarıda Boydur M12 Metilmetakrilat (MMA) mortar harcının büyük bir rolü olduğuna inanıyoruz.

Boydur M12, söylenecek çok şeyi olan bir ürün değil. Kendisi size kendi özelliklerini anlatmalı. Teknik verilerinde, diğer Metilmetakrilat (MMA) esaslı ürünlerimizde olduğu gibi avantajları ve uygulama detaylarıyla ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bizi arayın, sizi Boydur M12 ile tanıştıralım. Zemin tamiratı, ankraj, endüstriyel zemin kaplaması gibi sorunlarınızı sıfırlamaya doğru ilerlerken, ona kendini size tanıtma fırsatı verin. Neden rakipsiz olduğunu size kanıtlasın. “Daha önce neden bize başvurmadınız?” şeklinde bir tepki alalım sizden.

Biz Sizi Arayalım

Fiyat teklifi almak için WhatApp hattımızdan veya aşağıdaki iletişim formunu doldurunuz. Satış ekibimiz en kısa zamanda sizinle irtibat geçecektir.

Yapı ve Yollarınızda, Zaman ve Para Kazandıran Çözümler!

İletişim
Translate »
WhatsApp Danışma
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?