56 yıllık tecrübe! Boytorun Sizler İle

Zemin Derz Dolguları

Derz izolasyon malzemesi olarak tanınan derz dolgusu özelikle beton zeminlerde ano derzlerinden beton altına girebilecek ve zemini alttan çürütmeye ve eskitmeye başlayacak su, kimyasal maddeler, vb.  ürünlere karşı çok önemli bir üründür.

Derz dolguları ayrıca beton, asfalt, vb. zeminlerde zamanla oluşan çatlakların tamirinde de kullanılır. Bu çatlaklar tamirat mortarları veya grout uygulaması için geniş değilse ve mekanik olarak genişletilmesi zor olacaksa derz dolgu ürünleri ile tamir edilir.

Zemin derz dolgularının en çok kullanıldığı yerlerden biri farklı tür zemin malzemelerinin kullanıldığı alanlarda ayırım yerlerinde farklı esnekliklerden dolayı olacak çatlamayı engellemek amacı ile oluşturulan derzlerin doldurulmasına kullanılır. Aynı tür zemin bile olsa eski zemin ile yenilenen veya tamir edilen yeni zemin arasında derz açılıp derz dolgusu ile doldurulmasını tavsiye ederiz.

Metil Metakrilat esaslı derz dolgularının en büyük avantajı yukarıda bahsettiğimiz uygulamaların hepsinde rahatlıkla uygulanabilir olmasıdır. 1 saatte tam mukavemetli kuruma süresi avantajı sayesinde, çok yoğun trafikli alanlarda bile trafiği durdurmaya gerek kalmadan derz dolgusu uygulanır.

Yapı ve Yollarınızda, Zaman Para Kazandıran Çözümler!

Teklif Al
Translate »
WhatsApp Danışma
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?