56 yıllık tecrübe! Boytorun Sizler İle

Hızlı Kuruyan Zemin Tamir Malzemesi

Neden Hızlı Kuruyan Zemin Tamir Malzemesi?

Hızlı kuruyan zemin tamir malzemeleri kimyasallarında müşterilere en az anlatılan ve birçok soruna yol açan konu hakkında bilgiler vereceğiz. Hızlı kuruyan zemin mortar harçları yapı malzemelerinin kendi fiziksel ve kimyasal doğal yapısı nedeni ile hem kuruma süresi hem tam mukavemet ile kuruma süresi vardır.  İkisi aynı anlama gelir diye gösterilir. Fakat farklı durumlardır. Tam bu noktada size iki başlık arasındaki farkları anlatacacağız.

Örneğin en çok kullanılan beton ürünü 1 günde kurur. Ama prizini alıp tam mukavemet ile kuruması 21-28 gün arasındadır.  Prizini aldığı bu süre betonun uygulandığı alana alışması, kimyasal reaksiyonunu bitirmesi ve teknik datasında istenilen verileri sağlayacak hale gelmesi için şarttır. Bu şartlar sağlanmadan bu beton üzerine bir boya uygulaması yaparsanız beton yeterli derece hava teması olmadığı için erken deforme olur, boya doğru verilerde beton üzerinde uygulanmadığı için çabuk aşınır ve yüzeyden kopar. Maalesef ülkemizde bu çok görülen bir sorundur.  Buda binaların ve yolların olması gereken kalitede kullanıma açılmasını olumsuz yönde etkiler ve zamanla yapılan tamirat ve yenilemeler daha çabuk yapılmak zorunda kalır.

Bir fabrikanızın olduğunu düşün. İşleriniz çok iyi gidiyor ve 7 gün 24 saat çalışıyorsunuz. Zamanla imalathane ve deponuzda zemin kırıkları ve çatlakları oluşmaya başlıyor. Bu arızalar siz çalışırken büyümeye ve ilerlemeye başlıyor. Hatta bazıları forklifleriniz de hasara sebep oluyor. En kötüsü taşıyıcılarınız yük taşırken bu çukurlara giriyor, taşıdıkları ürünler devriliyor maddi ve manevi zarara uğruyorsunuz. Artık vakit kaybetmeden zemininizi tamir ettirmenizin zamanı geldi.

Hızlı Kuruyan Zemin Tamir Harcı

7/24 çalışırken işinizi nasıl durdurabilirsiniz? Bayram zamanını, bakım onarım zamanını bekleseniz, arızalar büyüyor, daha fazla zarara sebep oluyor. Üstelik tamir masrafları arttığı için yıllık planlanan tamir bütçenizin çok üstüne çıkıyorsunuz.  Ekonomik, kolay uygulanan bir tamir malzemesi buldunuz, ama firmanın satış elemanı 1 gün sonra üzerine çıkabileceğinizi ancak tam mukavemet ile çıkmanız için 1 hafta beklemeniz gerektiğini söyledi.  Vaktiniz yok. Ürünü uyguladınız. 1 gün sonrada normal trafiğinize açtınız. Çok kısa bir zaman sonra tamir malzemeniz kırılmaya başlıyor, çukur ve çatlağın yanlarından kopuyor.  Durma zamanı gelmeden aynı yerde aynı problemler tekrar görünüyor.

Alanı bir daha trafiğe kapattınız. İş akış ve trafiğinizi değiştirdiniz. Forkliftleri farklı şekilde yönlendirdiniz. Ürünler başka alanlarda depoladınız. Ama bu seferde üretim maliyetiniz arttı. Araçlar çarpma tehlikesi atlattı. Depoladığınız ürünler yığılmaya sebep olduğu için sevkiyatta gecikmeler oldu. Ve bütün bu sorunların tek nedeni tam mukavemet ile kuruması birkaç gün süren zemin tamirat malzemesi. Eğer hızlı kuruyan zemin tamir harcı ürününe sahip olsaydınız bu sorunları yaşamayacaktınız.

Peki uygulandıktan 1 saat sonra tamamen kurusaydı?

Bayram veya bakım onarım zamanını beklemezdiniz. Çukur ve çatlaklara küçükken müdahale ettiğiniz için tamirat maliyetleriniz çok daha ucuz olurdu. Forkliflerinizde bu arızalar nedeni ile hasar oluşmaz, kaza olmaz, ürünleriniz devrilmezdi. Ürün ortama hemen uygum sağladığı için çok daha sağlam olur, zeminden kopmaz, aynı yerde çok uzun zaman sizi yeterince yoran sorunları bir daha yaşamazdınız. Uygulamadan 1 saat sonar işiniz biteceği için akşam evinize, yemeğe, kaçırmak istemediğiniz maça zamanında yetişirdiniz.

Bizim müşterilerimiz bu nedenle Metilmetakrilat (MMA)esaslı Boydur M12 zemin tamir harç ürününü çok seviyor ve senelerdir kullanıyorlar. Çünkü onlar için, aynen sizin gibi, zaman çok değerli.

Hızlı Kuruyan Zemin Tamir Malzemesi: Boydur M12 Ürünü İçin Fiyat Telifi Alın

Hızlı kuruyan tamir hacı olan ve fabrikamızda üretilen Boydur m12 ürünü ile alakalı fiyat almak için tıklayın.

Biz Sizi Arayalım

Fiyat teklifi almak için WhatApp hattımızdan veya aşağıdaki iletişim formunu doldurunuz. Satış ekibimiz en kısa zamanda sizinle irtibat geçecektir.

Yapı ve Yollarınızda, Zaman Para Kazandıran Çözümler!

Teklif Al
Translate »
WhatsApp Danışma
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?