Metilmetakrilat nedir?

Birçok sektörde senelerden beri kullanılan bir petrol yan ürünüdür. Yapı kimyasalları , tıp, aydınlatma, ışıklı reklam, dekorasyon, uçak ve araba imalatı, gemi, uzay ve havacılık, inşaat sektörlerinde çok küçük malzemelerden çok büyük ürünlerde malzemelerin üretimine kadar kaliteli sonuç elde edildiği için tercih edilmektedir.

Dünya çapında Metilmetakrilat esaslı ürünlerle yapılmış en bilinen üç proje Brooklyn köprüsü kaldırım yolu, Münih olimpiyat stadı ve Münih Arena stadında kullanımıdır. Metil Metakrilat (MMA) Zemin Kimyasalları, Fabrika, Havalimanı, Liman AVM, Hastane gibi alanlarda kullanılan çabuk kuruyan zemin kimyasallarıdır.

Ürünlerimiz

Boydur 564
Boydur 564
2-3 mm. Kalınlıkta İki Bileşenli Serme Yol Çizgi Boyası ( Örneğin Boydur Marker 564) Üretiminde Kullanılan Metilmetakrilat Esaslı Reçine [contact-form-7 id="13" title="İletişim formu"]  
Devamını oku

Neden Boytorun Metilmetakrilat reçineleri?

Türkiye’ye yurt dışından da Metilmetakrilat esaslı reçine getirilmektedir. Ancak özellikle yapı kimyasallarında bu reçinelerle yapılan ürünlerin uygulandığı ortamın hava sıcaklığın adapte olmasında sorun yaşanabilmektedir.  Örnek olarak Adana ilimizde yapılan bir yol boyasının İstanbul’da uygulanması doğru değildir. Uygulandığı zaman ürün çok süratli bir şekilde kirlenir eskir.

Tamamen yurt dışı know-how’lu olarak kendi yapı kimyasal ürünlerimiz için ürettiğimiz Boytorun reçineleri, ürünlerimizin kullanıldığı alana en iyi şekilde uyum sağlaması hesaplanıp test edilerek gerekli değişiklikler yapılarak kullanılır. Rakipsiz kalite farkımızın en büyük sırrı budur.

Metil Metakrilat (MMA) Esaslı Reçine İmalatı

Biz Türkiye’nin tek, yapı kimyasallarına uygun Metil Metakrilat (MMA) esaslı reçine üreticisiyiz. İki bileşenli reçinelerimiz  soğuk uygulama yol çizgi boyalarının, zemin mortarlarının ve zemin kaplamalarının üretiminde kullanılır. Biz müşterilerimizin uygulama alanın tüm koşullarına göre en uygun ürünü sağlamak için reçineden itibaren birçok türünü yapabiliyoruz. Bu sayede zemine çok daha iyi tutunan ürünlerimiz doğru esneme kabiliyetine sahip olduğu için daha uzun dayanıyor ve birçok rakip ürüne kıyasla daha zor kirleniyor. Eğer Metil Metakrilat esaslı bir yapı kimyasal malzemesi üretmek istiyorsanız, reçinelerimizden ve tecrübemizden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Metil Metakrilat Esaslı, İki Bileşenli Reçineler

Ürünün alanda çok uzun dayanımı, kir tutmaması, zor aşınması reçine üretiminden itibaren dikkatedilmesi gereken bir husustur. Biz üreteceğimi ürünün uygulanacağı hava şartlarını dikkat ederek reçine üretiminden itibaren tüm kimyasal ayarlamaları yaparak boyalarımızı üretmekteyiz. Yılın 365 günü bir çok farklı bölgesinde 4 mevsimi yaşayabilen ülkemiz için çok önemlidir. Örneğin yazın Adanada kullanacağınız bir boyayayı İstanbul’da kullanmamanız gerekir. Adanada çok iyi sonuç vermesine rağmen, başka abir şehirde başarısız olabilir.

Reçine formülümüz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda artan tecrübemizle seneler boyunca sürekli geliştirilmiştir

 

Metil Metakrilat (MMA) Uygulama Alanları

  • Fabrikalar zeminleri
  • Havalimanı
  • Liman
  • Otopark zeminleri
  • AVM Otopark zeminleri
  • Mağaza zeminleri
  • Hastane zeminleri
  • Süt ve süt üretim tesisleri zeminleri
  • vb. gibi bir çok endüstriyel alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Boydur®564

Boydur 564 , yoğun trafikli alanlarda kullanılmak üzere  üretilen  2- 3mm. kalınıkta serme uygulama , iki bileşenli yol çizgi boyası üretimi için geliştirilmiş Metil Metakrilat (MMA) esaslı reçinedir.